Sapanca’da Ne Yapılır?

Sapanca büyük şehirlerde yaşayanların doğaya hasret kaldıklarında ve kalabalıktan uzaklaşmak istediklerinde sıklıkla ziyaret ettikleri bir yerdir. Sapanca’da dört mevsim yapılacak aktivitelerin olması ve doğasının güzelliğiyle her mevsim misafir çekmektedir. Siz de Sapanca’yı ziyaret etmeyi planlıyor ve geldiğinizde neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

Sapanca Gölü’nde Bisiklet Turuna Çıkın

Bisiklet sürmek Sapanca’da yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biridir. Sapanca Gölü’nün etrafında bisikletler turlayarak temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bisiklet sürmekten sıkıldığınızda etraftaki yeşil alanlarda vakit geçirebilir, piknik alanında piknik yapabili, gölde balık tutarak gölün keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kano Yapın & ATV’ye Binin

Sapanca Gölü’ne uzaktan bakmakla yetinemiyorsanız mutlaka kano yapmayı denemelisiniz. Türk Kürek Milli Takımı’nın antrenmanlarını yaptığı bu gölün çevresindeki tesislerden kano, deniz bisikleti ya da sandal kiralayabilirsiniz. Bunlardan birini kiralayarak gölde huzurlu anlar yaşayabilir ve Sapanca’nın güzelliğine tanıklık edebilirsiniz.

Sapanca açık hava aktiviteleriyle öne çıkıyor. Sapanca ziyaretiniz sırasında hava güneşli değilse de yapabileceğiniz birçok aktivite vardır.

Böyle havalarda ormanda ATV’ye binebilirsiniz. Bunun yanı sıra dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü, göl izleme gibi seçeneklerden en az birini mutlaka denemelisiniz. 

Fotoğraf Çekin & Yürüyüşe Çıkın

Sapanca dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Maşukiye ve Kırkpınar, doğa yürüyüşlerine elverişli olması nedeniyle hem yürüyüp hem de fotoğraf çekerek güzel anılar biriktirebileceğiniz uğrak yerlerdendir. 

Sapanca’da doğa yürüyüşüne çıkarak hem temiz havanın ve manzaranın keyfini çıkarabilir hem de eşssiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yeni Yerler Keşfedin 

Sapanca ve çevresinde görülecek pek çok yer var. Doğal bir güzellik görmek isterseniz Maşukliye şelalesini kesinlikle ziyarer etmelisiniz. Bu şelaler her mevsim farklı bir güzellik sergilemektedir. 

Doğal güzelliklerin yanı sıra Rüstem Paşa Camii, Tarihi İstasyon Kapısı, Bizans Lahitleri, Vecihi Kapısı ve Justinianus Köprüsügibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. 

Oksijen yüklü muhteşem doğa.

Casa Giallo Sapanca’da, dört mevsim cazibesini koruyan tartışılmaz doğal güzelliği ve oksijen yüklü muhteşem doğası ile Sapanca Gölü`ne üç kilometre mesafede konumlanmış olup,  huzurlu, romantik ve dinlendirici bir tatil sunmaktadır.

Yeşillikler içindeki otelimizin odaları konfor ve dinlenme ihtiyacına cevap verebilmek için tasarlanmış olup üst segment özelliklere sahiptir. Tesis odalarında misafirlere doğa manzaralı teras, jakuzi, şömine gibi olanaklar sunulmaktadır.

tr_TRTurkish