Temiz Havanın Faydaları

Herkes güneş parladığında ve dışarıda daha fazla zaman geçirdiğinizde kendini daha mutlu hissettiği konusunda hemfikirdir. Temiz havanın faydaları saymakla bitmez; stresi azaltır, fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirir.

Yılın hangi zamanı olursa olsun, açık havadan her zaman daha fazla yararlanılmalıdır. İşte sağlığınızı iyileştirmek için açık havada temiz havada vakit geçirmeniz için 6 neden.

1) Sindirim sistemine iyi gelir

Temiz hava oksijen akışını artırarak yiyecekleri daha etkili bir şekilde sindirmeye yardımcı olur. Bu nedenle özellikle kilo vermeye çalışanlara büyük ölçekte yardımcı olacaktır.

2) Kan basıncını ve kalp atış hızını iyileştirmeye yardımcı olur

Kan basıncınızı iyileştirmeniz gerekiyorsa havası kirli ortamlardan kaçınmanız gerekmektedir. Özellikle yoğun trafikten uzak durmalısınız çünkü vücudunuz kirli araba dumanları yüzünden ihtiyaç duyduğu oksijeni almak için daha fazla çalışmak zorunda kalır. Boş zamanlarınızda merkezi yerlerde geçirmek yerine doğa yürüyüşüne çıkmayı deneyin. 

3) Temiz hava mutluluk hormonu salgılar

Ne kadar çok temiz hava alırsanız, o kadar çok oksijen solursunuz. Yüksek oksijense serotonin yani mutluluk hormonu salgılanmasını destekler. Sonuç olarak sizi daha mutlu yapar.

4) Temiz hava bağışıklık sistemini güçlendirir

Aldığımız temiz hava miktarını arttırmak, beyaz kan hücrelerimizin bakteri ve mikroplarla savaşıp onları öldürerek düzgün çalışmasına yardımcı olan oksijen miktarını artırır. 

5) Temiz hava ciğerleri temizler

Akciğerleriniz oksijen artışı nedeniyle genişler, böylece temiz hava akciğerlerinizin temizlenmesini sağlar. Ciğerlerinizden nefes verirken havadaki toksinleri vücudunuzdan atarsınız.

6) Temiz hava size daha fazla enerji ve daha açık bir zihin verir

Dışarıda vakit geçirdikten sonra içeriye döndüğünüzde kendinizi daha zinde ve belki de işe dönmeye hazır hissettiğinizi fark etmişsinizdir. Daha fazla oksijen beynin daha iyi çalışmasını sağlayarak konsantrasyon becerilerinizi geliştirir ve size daha fazla enerji sağlar.

7) Temiz hava odağınızı artırır

Daha fazla oksijen beynin daha iyi çalışmasını sağlar; konsantrasyon becerilerinizi geliştirir. 

Doğanın İçinde Bir Otel: Sapanca Casa Giallo

Sapanca havanın taze ve temiz olduğu çok sayıda doğal, kirlenmemiş alana sahiptir. Casa Giallo otele yakın alanlarda doğa yürüyüşünün ve temiz havanın tadını çıkarın.

Casa Giallo iletişim ve rezervasyon bilgileri için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oksijen yüklü muhteşem doğa.

Casa Giallo Sapanca’da, dört mevsim cazibesini koruyan tartışılmaz doğal güzelliği ve oksijen yüklü muhteşem doğası ile Sapanca Gölü`ne üç kilometre mesafede konumlanmış olup,  huzurlu, romantik ve dinlendirici bir tatil sunmaktadır.

Yeşillikler içindeki otelimizin odaları konfor ve dinlenme ihtiyacına cevap verebilmek için tasarlanmış olup üst segment özelliklere sahiptir. Tesis odalarında misafirlere doğa manzaralı teras, jakuzi, şömine gibi olanaklar sunulmaktadır.

tr_TRTurkish